Zabudowana lodówka

Zabudowana lodówka w kuchni

Zabudowana lodówka w kuchni to świetny pomysł na to, by ujednolicić wszystkie meble. Jednocześnie powstaje wówczas pomieszczenie, które niemal niczym nie zdradza swojej prawdziwej funkcji. To doskonały wybór, gdy urządzamy salon z aneksem kuchennym. Wówczas zależeć nam będzie na tym, by kuchnia prezentowała się jak najładniej.

Jaka lodówka do szafy?

Lodówka, która wybierzemy pod zabudowę, nie może być lodówką tradycyjną. Chodzi głównie o to, by jej front był przystosowany do zabudowy. Lodówka taka musi posiadać odpowiednie wymiary. Jej głębokość musi być odpowiednia do głębokości pozostałych szafek w kuchni. Taka lodówka zostaje odpowiednio zabudowana. Przytwierdza się do niej fronty meblowe i tym sposobem tworzy się ładny mebel z funkcją lodówki w środku. Na etapie wyboru lodówki podkreślajmy w sklepach, że ma ona być do zabudowy. Najlepiej zdecydujmy się na meble na wymiar.

Projekt lodówki do zabudowy

Projekt zabudowanej lodówki musi uwzględniać odpowiednią wentylację. Zabudowa nie może być zbyt szczelna, gdyż może powodować awarie sprzętu. Eksploatacja takiej lodówki jest również bardzo istotna. Należy wybierać jak najwyższą klasę energetyczną, by jej działanie było oszczędne i ekologiczne. Na szczęście wielu producentów lodówek do zabudowy oferuje je w najlepszej możliwej klasie. Zwykle projektuje się jednocześnie meble na wymiar oraz umiejscowienie AGD w kuchni. Pamiętajmy, by lodówka stała możliwie jak najdalej od kuchenki, piekarnika czy kaloryfera. Niezbyt dobrym pomysłem będzie też ustawienie jej przy nasłonecznionym oknie.

Projekt mebli na wymiar do kuchni

Gdy urządzamy kuchnię, zwykle mamy ogólny plan na jej umeblowanie. Zanim zdecydujemy się podjąć jakiekolwiek działania, ustalmy pewien plan. Jeśli planujemy kuchnię z zabudowanym AGD, najpierw zdecydujmy się na kupno specjalnych modeli sprzętów pod zabudowę, a następnie zgłośmy chęć zabudowania ich firmie meblowej. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych problemów wynikających z technicznych trudności z wykonaniem mebli na wymiar pod zabudowę lodówki, zmywarki czy pralki. Zastosowanie zabudowy do AGD w kuchni jest świetnym pomysłem, gdy zależy nam na ujednoliceniu całej zabudowy meblowej. Dzięki zabudowanej lodówce kuchnia staje się bardziej swojska. W takim miejscu przyjemnie jest zaprosić kogoś na pogawędkę przy dochodzącym w piekarniku cieście. Bez obaw o to, że gościmy kogoś w pomieszczeniu roboczym jakim jest kuchnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *