Zabrze

Zabrze: co warto zobaczyć w tym mieście?

Zabrze znane z ciekawych zabytków techniki i ciekawych budowli, jest miastem chętnie odwiedzanym przez tych, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć Górny Śląsk. Zabrze to ciekawy cel wycieczki i dla osób zainteresowanych historią, i dla tych, którzy stawiają na przyrodnicze atrakcje. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tym mieście?

Zabrze zachwyca przede wszystkim ciekawymi zabytkami techniki

Zabrze zachwyca przede wszystkim ciekawymi zabytkami techniki. Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych jest tu Zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego „Guido”. Założona w połowie XIX wieku, do dziś jest jedną z najciekawszych pamiątek po rodzinie Henckel von Donnersmarck, a urządzona tu podziemna trasa turystyczna jest jedną z największych atrakcji, jakimi może się pochwalić Górny Śląsk.

Skansen Górniczy Królowa Luiza

Kolejny cenny zabytek techniki, z jakim kojarzone jest Zabrze, to Skansen Górniczy Królowa Luiza. W czasie wycieczki po tym obiekcie każdy turysta może się poczuć niczym górnik, który udaje się do pracy w kopalni działającej na przełomie XIX/XX wieku. Co ciekawe – skansen ten jest miejscem, w którym można nacieszyć się widokiem wciąż sprawnej maszyny parowej, pochodzącej z 1915 roku.

Muzeum Górnictwa Węglowego

Kolejna ciekawostka, której turyści odwiedzający Górny Śląsk koniecznie powinni poświęcić nieco więcej uwagi, to Muzeum Górnictwa Węglowego. Można tu zdobyć wiele ciekawych informacji na temat pracy górników oraz ich życia codziennego, można się tu również zapoznać z ciekawymi wystawami czasowymi.

Osiedla patronackie i robotnicze

Co jeszcze warto zobaczyć w Zabrzu? Ciekawą atrakcją tego miasta są osiedla patronackie i robotnicze. Osiedle robotnicze Borsig, słynne Stalowe Domy – oto atrakcje, obok których trudno jest przejść obojętnie.

Ogród botaniczny założony w 1928 roku

A czym może zaskoczyć Zabrze tych, którzy cenią sobie miejsca pełne zieleni? Dla takich osób bardzo ważnym punktem w programie wycieczki po Zabrzu może się okazać tutejszy ogród botaniczny, założony w 1928 roku. Do dziś ogród ten znany jest z najciekawszej kolekcji dendrologicznej na Górnym Śląsku, a wypoczynek na jego terenie każdemu może sprawić wiele radości.

One thought on “Zabrze: co warto zobaczyć w tym mieście?”

  1. Ogród botaniczny to perełka, dobrze, że znalazł się w tym zestawieniu. Warto iść tam zwłaszcza z dziećmi, aby nacieszyły oczy pięknem tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *