Wycieczki w Alpy dla każdego

Wyprawa na wycieczkę w Alpy to bardzo dobry pomysł, szczególnie na nadchodzącą wiosnę i lato. Trzeba tutaj przecież przyznać, iż alpejski klimat, widoki, krajobrazy nie mają sobie równych. Tego typu wycieczki w Alpy, pozwolą nam nie tylko wypocząć w krystalicznie czystym, alpejskim powietrzu. Zapewnią nam także możliwość poznania największych okolicznych atrakcji, spędzenia czasu na szlakach alpejskich o różnym poziomie trudności. Można tutaj powiedzieć, iż tego typu wycieczki to idealne rozwiązanie na urlop dla każdego, kto nie lubi siedzieć na miejscu. Aktywność fizyczna podczas wypraw trekkingowych alpejskimi szlakami turystycznymi, będzie z całą pewnością dobra dla naszego zdrowia. Warto więc przemyśleć tego typu opcję na najbliższy urlop.

Przygotowanie do wycieczki w Alpy

Niezależnie od tego na jaką opcję się ostatecznie zdecydujemy, do każdej wycieczki w Alpy trzeba będzie się solidnie przygotować. Musimy zadbać o niezbędny ekwipunek, oraz zagwarantować sobie przygotowanie kondycyjne. Tutaj zawsze będziemy mieć do czynienia z dość sporymi wymaganiami w tym zakresie. Trasy bywają długie i męczące. Oczywiście zawsze są opcje skrócenia, aczkolwiek w takich wypadkach omijamy sporo cennych widoków. Lepszym rozwiązaniem jest staranne przygotowanie, i pokonanie wszystkich tras zgodnie z założeniami.

Oczywiście zakładamy tutaj z góry i na wycieczki w Alpy będziemy wybierać się z biurem podróży, jako organizatorem. Będzie to dla nas znaczne ułatwienie a przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa. W końcu biura podróży, zagwarantować mogą nam przewodników, wynająć z wyprzedzeniem noclegi w hotelach a także w schroniskach górskich. Jest to bardzo wygodne i komfortowe. Aczkolwiek, przy odpowiednim już doświadczeniu, możliwe będzie także samodzielne przygotowanie takiej wycieczki w Alpy. Trzeba jednak najpierw kilka takich wypraw odbyć z biurem podróży, aby dobrze orientować się w temacie. Aby skutecznie zaplanować całą wyprawę i nie narażać się na niepotrzebne zagrożenia, których przecież w Alpach nie brakuje.

Niezbędne wyposażenie na wycieczkę w Alpy

Każda wyprawa w Alpy będzie mieć swoje wymagania. Zakładając poruszanie się po prostych i niewymagających szlakach nie trzeba będzie mieć specjalistycznego wyposażenia alpejskiego. Co jednak nie zwalnia nas z obowiązku przygotowania odpowiedniego ekwipunku. Musimy posiadać ze sobą plecak o pojemności co najmniej 20 litrów. Najlepiej jeśli będzie on nieprzemakalny. W jego wnętrzu musimy zmieścić niezbędne wyposażenie takie jak: latarka-czołówka, apteczka pierwszej pomocy z niezbędnymi dla nas lekami, składany nóż, prowiant, butelka z wodą. Warto także zawsze zabierać na szlak zapasowe skarpetki oraz bieliznę – nigdy nie wiadomo co nas spotka, a sucha bielizna i skarpetki to poczucie komfortu.

Warto także zaopatrzyć się w okulary z filtrem UV, oraz solidny krem z filtrem UV. W Alpach, szczególnie w wyższych partiach, promienie UV, dość mocno odbijają się od pokrywy lodowej, co może stanowić dość poważne zagrożenie. Do tego wszystkiego trzeba ze sobą mieć solidne buty, wodoodporną odzież i ciepłą czapkę, na wypadek silnych i zimnych wiatrów.

Tak przygotowani, z całą pewnością poradzimy sobie na każdym alpejskim szlaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *