Ultradźwięki sposób na przedłużanie włosów

Ultradźwięki sposób na przedłużanie włosów

Ultradźwięki wykorzystywane są obecnie w bardzo wielu dziedzinach życia – medycynie, kosmetyce, medycynie estetycznej, w przemyśle, a także we fryzjerstwie. Gdzie wykonuje się przedłużanie włosów na ultradźwięki. W przypadku tej metody wykorzystuje się zjawisko „zimnej fuzji”, bez użycia wysokiej temperatury. Polega to na wprowadzeniu odpowiedniej ilości energii do wnętrza włosa, co powoduje większą skłonność łączenia się włosów własnych z doczepianymi.

Ultradźwięki metodą najmniej niszczącą włosy

Metoda ta jest bezbolesna i najmniej niszcząca włosy z wszystkich dostępnych metod, szczególnie w porównaniu z metodami na ciepło. Nie wymaga używania łączeń, przez co miejsca łączenia są niezwykle dyskretne, bardzo mało wyczuwalne na głowie. Uzyskana w ten sposób fryzura jest łatwa do układania i pielęgnacji, ponieważ nie wymaga specjalnie drastycznej zmiany nawyków pielęgnacyjnych.

Długi czas ściągania pasemek i odświeżania fryzury

Wadą tej metody jest oczywiście dość wysoka cena, w przedziale od około 700 do nawet 2500 zł. Wynika to z zastosowania specjalnych urządzeń emitujących ultradźwięki do zakładania pasm. Oprócz tego sporą wadą jest długi czas ściągania pasemek i odświeżania fryzury po przedłużaniu. Zalet jest jednak zdecydowanie więcej – przedłużanie włosów na ultradźwięki daje efekty nawet na 4 miesiące. Gwarantuje połączenia dyskretne, niemal niewidoczne i płaskie. Włosy doczepiane tą metodą układają się w wachlarz na plecach dzięki czemu rozkładają się równomiernie i wyglądają ładniej.

Metoda dla osób których włosy są zniszczone i łamliwe

Metodę tę poleca się osobom, których włosy są bardzo zniszczone i łamliwe, ale również tym, które są uczulone na metale, jak to jest w przypadku mikro-ringów, gdzie się je wykorzystuje w łączeniach. Ultradźwięki wymagają też dużej precyzji fryzjera wykonującego ten zabieg oraz ogromnej cierpliwości zarówno ze strony fryzjera jak i klientki. Niestety nie jest to najszybsza metoda wykonania przedłużenia, dlatego należy się uzbroić w cierpliwość i dać sobie nawet 3-4 godziny na zabieg.

W przypadku tej metody można jednak użyć nieco mniej włosów, by uzyskać pożądany efekt ze względu na to, jak ciekawie doczepki prezentują się na głowie. To sprawia, że również koszt zabiegu jest relatywnie niższy, ponieważ płaci się mniej za włosy. Również z tego powodu ultradźwięki są polecane osobom z łamliwymi i delikatnymi włosami – ponieważ ten sposób łączeń i mniejsza ilość doczepianych pasm sprawiają, że fryzura nie jest ciężka. Metoda ta pozwala nie obciążać włosów i nie powodować dyskomfortu podczas noszenia przedłużanej fryzury, co wbrew pozorom jest największą zaletą przy przedłużaniu włosów.

Inną z metod  – keratynowe przedłużanie włosów opisałam tutaj: https://www.zabrze24.eu/keratynowe-przedluzanie-wlosow/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *