przeprowadzki

Ubezpieczenie mienia podczas przeprowadzki

Przeprowadzka to dość trudny dla każdego czas – tym trudniejszy, im więcej rzeczy mamy do przewiezienia, i im dalej chcemy się przeprowadzić. Wszystkie ważne dla nas przedmioty osobiste, sprzęty i meble muszą pojechać razem z nami do nowego lokum. Dobrze by było, by podczas przeprowadzki nie uległy one zniszczeniu, a nawet zarysowaniu czy wgnieceniu. Niestety, jest to bardzo prawdopodobne.

Dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy do przeprowadzki

Dlatego też dobrym pomysłem jest wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która zajęłaby się na przykład przewiezieniem co cenniejszych rzeczy do nowego lokum – pianina lub fortepianu, cennej zastawy stołowej, dzieł sztuki albo antycznych mebli, czy też po prostu sprzętu RTV i AGD.

Jest to dobre rozwiązanie z dwóch powodów – tragarze, którzy będą wynosili rzeczy z mieszkania i ładowali je do środka transportu, a następnie rozładowywali – są osobami zaprawionymi w bojach i potrafią doskonale obchodzić się z cennym ładunkiem.

Firmy organizujące przeprowadzki w cenę usługi mają wliczone ubezpieczenie

Drugi powód jest taki, że firmy organizujące przeprowadzki w cenę usługi mają wliczone ubezpieczenie transportowanego mienia. W razie potrzeby możemy dodatkowo poszerzyć pakiet ubezpieczenia. Aby ubezpieczenie mogło być zasadne, pracownicy firmy transportowej zadbają o to, by przenoszone przez nich rzeczy były odpowiednio zabezpieczone. Jeśli nie – zabezpieczą je we własnym zakresie.

Ubezpieczenie mienia podczas przeprowadzki jest istotne na wypadek jakiejkolwiek stłuczki podczas transportu lub nieostrożnej jazdy kierowcy. Bez względu na to, czy uszkodzenie nastąpi z winy firmy, czy czynnika zewnętrznego – klient nie może być na nim stratny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *