szklane elementy

Szklane elementy w aranżacji wnętrz

Szkło jest surowcem wdzięcznym, praktycznym i bezsprzecznie ponadczasowym. Stosowano je przez lata i nadal projektanci wnętrz chętnie sięgają po szklane elementy w wielu postaciach. Jeśli myślisz, że nie masz zbyt wiele szkła w domu zastanów się, zapewne jest go więcej niż sądziłeś.

Przeszklenia w domu

Prócz okien praktycznie w każdym domu występują mniejsze lub większe lustra. To jednak nie jedyne elementy szklane wyposażenia domu. W projektach minimalistycznych coraz częściej spotykamy szklane przegrody zastępujące ścianki działowe, jak też szklane drzwi lub skrzydła drzwiowe z przeszkleniem dekoracyjnym, wizyjnym. Szklane drzwi sprawdzają się nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również firmach. Prócz drzwi wewnętrznych nie można zapominać o drzwiach zewnętrznych w których także obecne jest szkło. Przeszklenia nadają bryle lekkości, potrafią ozdobić nawet najbardziej masywne drzwi. Również na zewnątrz można spotkać szkło odporne na warunki atmosferyczne w postaci przeszklonych balustrad balkonowych.

Szkło w wykończeniu

W projektach wykończenia wnętrz bardzo często uwzględnia się szklane kabiny prysznicowe, które są praktycznym wykończeniem łazienki. Polecane są one w szczególności do małych łazienek, gdzie zabudowa brodzika czy wanny może znacznie pomniejszyć wnętrze. Przezroczysta szklana kabina prysznicowa optycznie powiększa pomieszczenie, jest niezauważalna przez co łazienka prezentuje się przestronnie. Jako iż szkło stosowane do wyrobu kabin jest bardzo odporne na uszkodzenia i stłuczenie kabiny ze szkła są produktami wysoce trwałymi. Nie trzeba się martwić o ich wymianę po roku użytkowania. Prócz tego atutu przewagę kabiny szklane zyskują dzięki modzie na szkło w domu. Szklane elementy nie wychodzą z mody, jednak w ostatnich latach są szczególnie preferowane.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Szklane elementy nietuzinkowym dodatkiem

Poza kluczowymi elementami wystroju wnętrza domu warto pamiętać o drobiazgach takich jak chociażby lustra. Nie zawsze lustra szklane występują jedynie w łazienkach, ale również znajdują swe miejsce w sypialni, salonie, czy holu lub przedpokoju. Są one doskonałym elementem zapełniającym przestrzeń, ale też dodatkiem który potrafi sprawić wrażenie, że przestrzeń jest większa. Bardzo często lustra są wkomponowywane w szafy, drzwi itp. Oczywiście rozmiar i kształt luster powinniśmy dopasować proporcjonalnie do przestrzeni i potrzeb. Nietuzinkowym dodatkiem są lustrzane płytki i dekory, które rewelacyjnie korespondują z metalem, chromowanymi dodatkami i uchwytami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *