styl glamour

Dom w stylu glamour. Poznaj świetne sposoby na taką aranżację

Aranżacja domu czy mieszkania ma bardzo duże znaczenie. Otóż należy tutaj pamiętać, że powinna być funkcjonalna, ale również estetyczna. Niewątpliwie ciekawym wyborem jest styl glamour, aranżacja która ma w sobie elegancję, ale także nutę nonszalancji.

Styl glamour – o czym trzeba pamiętać?

Nikogo zapewne nie zdziwi, że styl glamour to dominacja bieli, połysku, a także szkła. Doskonale sprawdzą się tutaj balustrady szklane, które nie tylko pełnią rolę ochronną, ale również świetnie się prezentują. Doskonale komponować się będą ze schodami na wysoki połysk, wykończonych płytkami gresowymi, np. lapatto. Które idealnie nadaje się na taką powierzchnię, dzięki antypoślizgowej strukturze.

Warto zauważyć, że balustrady szklane dopełnią taką aranżacje. Wykonane są ze wzmocnionego szkła, dlatego nie ma obaw o ich zastosowanie w domu, w którym mieszkają rodziny z małymi dziećmi. Ponadto wzmocnione szkło jest wysoce odporne nie tylko na stłuczenie, ale również zarysowania. Dzięki temu aranżacja schodów na wysoki połysk będzie doskonale się prezentować przez wiele lat. Tutaj można zdecydować się zarówno na szkło monolityczne, ale także laminowane szkło hartowane. Doskonale i solidnie zabezpieczają schody i prezentują się naprawdę efektownie. Warto zwrócić uwagę także na ich subtelny minimalizm, dzięki temu mogą uświetnić aranżację otwartego loftu położonego na dwóch kondygnacjach.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Styl glamour niezbędne dodatki i meble

Gdy już odpowiednio zaaranżujemy schody, to możemy przejść do wyboru mebli i wykończenia podłóg i ścian. Jeżeli chodzi o meble, to świetnie sprawdzą się modele chasterfield bądź też pikowane sofy czy szezlongi. Do dużych przestrzeni można postawić na narożnik w literę U. Jeżeli zaś chodzi o samo wykończenie podłóg to można zdecydować się na posadzkę z żywicy epoksydowej na wysoki połysk.

Z kolei na ścianach warto zamontować gipsowe płyty 3D, które najlepiej prezentują się, gdy utrzymane są w bieli bądź delikatnych odcieniach szarości. Obok schodów ze szklaną balustradą warto pamiętać o zamontowaniu luster dekoracyjnych z pleksi, które będą odbijać światło, podobnie jak balustrada. Świetlisty efekt dopełni żyrandol z kryształkami, który jest eklektycznym elementem, charakterystycznym dla stylistyki glamour.

Takie wnętrze jest niezwykle reprezentacyjne i zachwyca swoją wytwornością. Najlepiej aranżacja glamour sprawdza się w przypadku dużych otwartych salonów i przestronnych dwupoziomowych apartamentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *