stara elewacja

Stara elewacja jak nowa

W starej niepielęgnowanej elewacji potrafi rozwinąć się grzyb, mech, wilgoć a także zalegnąć robactwo. W szczególności na to narażone są obiekty porastające bluszczem, winem lub innymi pnączami. Przynajmniej od czasu do czasu potrzebne jest malowanie elewacji tego rodzaju aby budynek nie uległ zdewastowaniu. Oznakami zniszczenia nie rzadko są zieleniejące plamy na tynku od strony północnej, zbutwiała podsufitka itp. zanim odnowimy elewacje warto jest rozprawić się z przyczyną dewastacji. Zabezpieczenie przed wilgocią może zapewnić ocieplenie lub wymiana tynku, zatarcie ubytków, pęknięć. Jeśli to tylko kwestia łuszczącej się farby wystarczy położyć warstwę podkładowej farby gruntującej.

Stara elewacja może zostać umyta

Mycie elewacji ceglanej pozwala uzyskać efekt czystej cegły. Sprawdza się przede wszystkim w kamienicach miejskich, które nie są tynkowane ani obłożone klinkierem. Najczęściej elewacja ceglana jest zabrudzona od smogu i zanieczyszczeń powietrza pochodzących ze spalin samochodowych. Dodatkowo kwaśne deszcze i inne opady powodują dobarwienia i zacieki. Wszelkie gzymsy i dekoracje w szczególności się brudzą. Umycie elewacji to sposób na doskonały efekt. Prócz tradycyjnego mycia, mycia ciśnieniowego do wyboru pozostaje piaskowanie. O ile umyć ściany można samodzielnie bez szczególnego sprzętu to piaskowanie winna wykonać fachowa ekipa wyposażona w sprężarkę i sprzęt służący piaskowaniu.

Mycie i malowanie zabytków

Obiekty zabytkowe są zabezpieczane specjalną chemią która spowalnia brudzenie się obiektu jak i niszczenie. Ściany zarówno z drewna jak i mury tynkowane są pokrywane warstwą ochronną. Warto podkreślić iż współcześnie stosowane preparaty chemiczne są w pełni ekologiczne i naturalne. W tym celu wykorzystuje się właściwości żywicy naturalnej i szereg wyciągów roślinnych, jak też pochodzenia zwierzęcego. Standardem jest mycie elewacji wodą pozbawioną minerałów. Dzięki temu nie pozostają zacieki i nie osadza się kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *