przeprowadzka biura

Jak przygotować biuro do przeprowadzki?

Zdarzyć się może, że z różnych przyczyn musimy przeprowadzić swoje biuro. Jeżeli przeprowadzka biura polega na przeniesieniu się z jednego piętra na inne w obrębie tego samego biurowca, kompleksu biurowego jest to sytuacja bardzo komfortowa. Jednak jeśli musimy przewieźć biuro pod zupełnie inny adres sprawy się komplikują.

Przygotowanie do przeprowadzki biura

Obojętne jak daleko przenosimy biuro musimy je na czas przeprowadzki stosownie przygotować. Podobnie jak mieszkanie, również biuro trzeba spakować. Konieczne będą kartony na segregatory oraz dokumenty, jak również pudełka i pojemniki na materiały biurowe, akcesoria, sprzęt elektroniczny i biurowy. Jeżeli w biurze jest więcej stanowisk pracy należy zadbać o to, aby dokumenty i wyposażenie stanowiska pracy nie pomieszały się w trakcie przenosin. W tym celu dobrze jest oznaczyć zarówno kable, jak i zestawy komputerowe czy telefony. Sposób oznaczenia może być różny, chociażby poprzez naklejki z inicjałami lub numerem pokoju.

Przy okazji przygotowań do przeprowadzki warto przeanalizować które dokumenty można zarchiwizować. A które zutylizować, by niepotrzebnie nie zajmowały miejsca w nowym biurze. To samo można zrobić z drobiazgami, jakie gromadzimy w biurkach, szufladkach, czy na tablicach informacyjnych. Ograniczyć w ten sposób można rzeczy do przeprowadzki do minimum.

Pakowanie do przeprowadzki biura

Należy zorganizować harmonogram przeprowadzki tak, aby pozwolił jak najbardziej efektywnie wykorzystać czas na przeprowadzkę. Rzadko da się biuro wyłączyć z pracy na kilka dni a nawet na jeden dzień. Dlatego też należy zaplanować w jakiej kolejności będzie biuro przenoszone. Zwykle zaczyna się od przeprowadzki dokumentów, kolejno mebli, a na końcu sprzętów elektronicznych i telekomunikacyjnych. O ile meble biurowe w przeprowadzce nie są zbyt kłopotliwe, to pakowanie dokumentów może zająć sporo czasu. Dlatego warto jak najwcześniej zająć się układaniem dokumentów do pojemników i kartonów. Dbając o należyte opisanie zawartości usprawniającej odnalezienie się w nowym miejscu.

Polecamy: Czego oczekują kobiety od firmy organizującej przeprowadzki?

Demontaż wyposażenia

Przeprowadzka biura to również przeniesienie wyposażenia biura. W nowej lokalizacji nie zawsze zastajemy meble, wykładziny, tablice czy boksy. Jeśli przeprowadzamy się jedynie z „papierami” mamy znacznie mniej pracy. Jednak jeśli musimy urządzić się w nowym miejscu z dotychczasowym wyposażeniem dobrze jest wcześniej określić gdzie co ma stać. Zostać zamontowane, aby można było rozlokować przywiezione wyposażenie sprawnie i szybko. Podobnie jak w przypadku mieszkań i domów również w biurach stoły, blaty, szafki i szafy wymagają zabezpieczenia na czas transportu. Drzwiczki powinny być zaklejone, szuflady i półki wyciągnięte, a biurka dobrze jest rozkręcić. Fotele biurowe dobrze jest zabezpieczyć folią bąbelkową. Sprzęty elektroniczne w szczególności należy opakować tak by nic nie uległo zagubieniu i uszkodzeniu. Zabezpieczyć je należy nie tylko przed upadkiem, obijaniem ale też przed zimnem i wilgocią.

Przeprowadzka biura wsparcie profesjonalistów

Małe biuro nie jest trudno przeprowadzić sprawnie i szybko samodzielnie, z pomocą pracowników. Jednak, już duże biura wielostanowiskowe, a nawet całe biurowce to bardzo duże przedsięwzięcie. Wymagające doświadczenia i przede wszystkim rąk do pracy oraz odpowiednich samochodów. W tym pomóc mogą profesjonalne firmy przeprowadzkowe, które świadczą swoje usługi kompleksowo. Oczywiście można wynająć jedynie transport. Jak też przeprowadzkę od zaplanowania po rozładunek. Nawet montaż sprzętów i mebli biurowych w nowej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *