panele szklane

Panele szklane w łazience wady i zalety

Przestrzeń łazienki z uwagi na oddziaływanie wilgoci jest wyjątkowa. Dlatego panele szklane stosuje się jako przegrody prysznicowe czy ochrona nawannowa. Szkło nie nasiąka, nie butwieje ani nie rdzewieje. W dodatku rewelacyjnie się prezentuje. Natomiast przezroczyste kabiny prysznicowe zapewniają optyczne powiększenie niewielkich przestrzeni łazienek.

Szkło w łazience

Szklane elementy w łazience doceniane są za łatwość w utrzymaniu czystości wespół z odpornością na działanie wody. Kabiny, przegrody wystarczy przemyć wodą z detergentem, aby były nienagannie czyste. Dzięki tej zalecie szkło w łazience jest popularnym rozwiązaniem. Razem z ceramiką i subtelnymi detalami metalowymi szkło doskonale prezentuje się w łazienkach urządzanych klasycznie jak też zgodnie ze współczesnymi trendami. Zestawiać można je zarówno z drewnem jak i kamieniem. Szkło jest idealną parą również dla metalu, chromowanych uchwytów, mocowań czy też porcelanowej lub akrylowej armatury.

Zalety szklanych paneli

Jedną z zalet szklanych paneli w łazience jest możliwość wykonania ich pod wymiar klienta. Oznacza to iż możemy dowolnie zaprojektować przestrzeń, decydując od wielkości paneli szklanych oraz ich walorach estetycznych. Wbrew prozom rozchodzi się nie tylko o szkło typowe, przezroczyste ale również mleczne, przyciemniane, dymne, lustrzane czy zdobione rozmaitymi dekoracjami, nadrukami, ornamentem, grafiką itp. Inną z zalet szkła w łazience jest naturalne doświetlenie. Mimo iż przegroda istnieje nie musi oznaczać zaciemnienia przestrzeni. Bez przeszkód pod prysznicem możemy korzystać z głównego oświetlenia łazienki dzięki przejrzystości szkła.

Polecamy: Balustrady szklane czy tradycyjne co wybrać?

Wady szkła w łazience

Wszyscy którym wydaje się, że szklane kabiny i przegrody w łazience to świetny wybór warto uświadomić iż szkło wymaga bieżącego utrzymania czystości. Niestety na szkle szybko osadza się kurz jak również osady tłuszczu z mydła i zwyczajny brud. Kabiny prysznicowe ze szkła wymagają czyszczenia i częstego mycia. Jeśli nie lubisz spędzać wiele czasu na porządkach domowych taka kabina może sprawić ci problem. Ponadto wbrew zapewnieniom producentów szkło może ulec zbiciu i popękaniu. Koszty wymiany elementów szklanych często są bardzo duże, ponadto elementy te dostępne są zwykle na zamówienie. Oznacza to że nie da się ich wymienić z dnia na dzień, bez względu na ich cenę.

Panele szklane w łazience

Panele szklane w łazience to nie tylko kabiny prysznicowe. Coraz częściej stosowane są one jako przestrzeń wokół umywalki, toalety połączona z funkcją dekoracyjną. Subtelne nadruki, kolory pozwolą wkomponować panel szklany we wnętrze. Jest to niewątpliwie ciekawa i oryginalna alternatywa dla oklepanej glazury stosowanej od stuleci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *