Meblowanie współczesnego salonu

Meblowanie współczesnego salonu

Dla wielu osób problem stanowi zestawienie mebli, wybór ich koloru, stylu. By mieć modne wnętrze wystarczy wybrać najpopularniejszy zestaw mebli w salonie meblowym. Wystarczy przejrzeć kilka poradników by zorientować się co jest na topie i tak zwanym must have salonu. Przede wszystkim musi w nim znaleźć się mebel wypoczynkowy sofa lub narożnik, do tego polecany jest fotel z podnóżkiem. Ponadto nieodłącznym elementem współczesnego salonu jest telewizor. Jeśli chodzi o meble standardem jest co najmniej jedna komoda oraz witryna, jednak mając więcej miejsca można doposażyć salon w inne meble dedykowane temu pomieszczeniu.

Własny gust kontra trendy

Projektowanie wnętrz z gustem to frazes nierealny do osiągnięcia, bowiem gusta są różne, zaś trendy jednakowe. Jak to pogodzić? Czasem jest to możliwe, czasem to wielkie wyzwanie, bo jak połączyć zamiłowanie do stylu retro z nowoczesnym designem? Jeśli ślepo podążamy za modą umeblowanie współczesnego salonu nie będzie trudne. Prócz mebli na podobnej zasadzie możemy dobrać dodatki w postaci aktualnie modnych poduszek dekoracyjnych, ozdobnych rolet rzymskich i zasłon z woalu czy weluru. Jednak czy takie wnętrze będzie ciekawe, indywidualne i zachęcające do spędzenia w nim czasu, to już wątpliwe. Przyda się osobisty akcent dający swego typu pazur wnętrzu.

Eklektyzm dla niezdecydowanych

Gdy podoba Ci się zarówno styl loftowy, jak również vintage, cenisz sobie drewniane dodatki ale również podobają Ci się nowoczesne rozwiązania doskonałym wybrnięciem z sytuacji niezdecydowania i wewnętrznego rozdarcia jest projektowanie wnętrz w stylu eklektycznym. Co prawda nie ma tutaj pełnej dowolności, wymagane jest wyczucie harmonii i równowagi elementów, to jednak eklektyzm pozwala łączyć różne style i cieszyć się wybranymi elementami wystroju wnętrz w jednym pomieszczeniu.

Zwalcz nijakość

Nie rzadko zaprojektowane wnętrz nas rozczarowuje. Wydaje się banałem, tymczasem realizacja naszego projektu może nas nie zadowalać. Jak praktyka pokazuje nie wszystko co nam się podoba na zdjęciu dobrze wypada w rzeczywistości. Praktyka dowodzi że nie zawsze funkcjonalne okazują się dywaniki futrzane, czy ledowe światełka pod sufitem. Powielając modne rozwiązania wpadamy w pułapkę nijakości. Niby piękny salon urządzany zgodnie z trendami, a jednak nie robi wrażenia. Powodem jest nijakość wdzierająca się wraz z tandetnymi ozdobami i dekoracjami wprost ze sklepu. Brak osobistych zdjęć, przedmiotów, żywych kwiatów powoduje zimno katalogowego wnętrza.

Więcej ciekawostek o urządzaniu wnętrz znajdziesz tutaj: https://visoodesign.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *