keratynowe przedłużanie włosów

Keratynowe przedłużanie włosów

Włosy można zagęścić i przedłużyć na zimno lub na ciepło. Metody przedłużania na gorąco wykorzystują wysoką temperaturę do wykonania zgrzewów w miejscach łączeń. Są zarówno wady, jak i zalety tego rodzaju zabiegów. Warto poznać je, zanim zdecydujemy się lub zdecydowanie odrzucimy keratynowe przedłużanie włosów.

Wady i przeciwwskazania

Najpopularniejszą metodą przedłużania włosów na gorąco jest keratynowe przedłużanie włosów. Wykorzystuje się do niego keratynę – naturalne białko występujące we włosach, nadające im sprężystość i budujące ich strukturę. Wadą takiego zabiegu jest niewątpliwie bliski kontakt urządzenia wytwarzającego ciepło ze skórą głowy. W rezultacie gruczoły łojowe mogą być bardziej pobudzone do produkcji łoju. Przeciwwskazaniem do stosowania tej metody może być tendencja do przetłuszczania się włosów i chęć uniknięcia nadmiernej produkcji sebum. Kolejna wada to niszczący wpływ wysokich temperatur na strukturę włosa.

Jeśli taki zabieg wykona się raz, z pewnością nie zaszkodzi włosom. Jeśli stosuje się odpowiednio długie przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami – również. Niestety, jeśli wykona go niedoświadczona fryzjerka, można mieć poparzoną skórę głowy. Poza tym, włosy mogą ulec przegrzaniu i zniszczyć się – mowa tu o naszych własnych włosach. Metoda ta nie należy do najprzyjemniejszych ze względu na bliski kontakt z urządzeniem nagrzewającym. Poza tym – nie należy ona do najszybszych. Cieszyć się doczepianymi pasmami można około 3 miesięcy, do czasu pojawienia się 3 cm odrostu. Po tym czasie miejsca łączeń zaczynają być bardziej widoczne.

Zalety metody keratynowej

Metoda keratynowego przedłużania włosów jest jednak jedną z najbardziej popularnych. Pierwszą zaletą, która za tym przemawia, jest cena. To jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na przedłużenie włosów. Poza tym, wykonuje się go stosunkowo łatwo. Nie wymaga kosztownego sprzętu ani produktów. Stąd też niska cena zabiegu. Włosy doczepione metodą keratynową mają bardzo mało widoczne łączenia. Zastosowanie keratyny pozwala nieco złagodzić wpływ gorącego powietrza podczas zgrzewania. Ogromną zaletą tego zabiegu jest brak konieczności układania każdego dnia fryzury od nowa. Łączenia takie mogą być bardzo wytrzymałe, pod warunkiem jednak, że wykona je doświadczony fryzjer.

Kerawax to zdobywająca popularność metoda zgrzewania włosów na gorąco. To metoda, którą wręcz poleca się osobom z przetłuszczającymi się włosami. Trwałość takich doczepek wynosi do 5 miesięcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *