jak usunąć wgniecenia

Jak usunąć wgniecenia bez lakierowania?

Właściciele samochodów poświęcają sporo czasu na to, aby wyglądały one jak najlepiej. Powszechnie mówi się, że to przede wszystkim panowie tak dbają o swoje auta, szczególnie o ich wygląd zewnętrzny. Błyszcząca karoseria, pozbawiona rys oraz jakichkolwiek wgnieceń jest marzeniem każdego posiadacza pojazdu. Bywa jednak, że niespodzianek takich jak właśnie wgniecenia nie da się uniknąć. Wówczas jednak nie zawsze trzeba rozpaczać i liczyć wysokie koszty lakierowania, podpowiemy jak usunąć wgniecenia bez konieczności ponownego nakładania koloru.

Jak usuwa się wgniecenia

Usuwanie wgnieceń bez malowania to metoda, która od kilku lat staje się na rynku coraz popularniejsza. Co więcej, pojawiają się zestawy, przeznaczone do wykonywania tego typu prac samodzielnie, bez konieczności odwiedzania warsztatu samochodowego. Jednak zanim ktoś się do tego zabierze, musi pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Przede wszystkim należy ocenić, czy konkretne wgniecenie nadaje się do usuwania w taki właśnie sposób.

Bez konieczności ponownego lakierowania dają się bowiem usunąć tylko takie wgniecenia, gdzie powłoka lakiernicza nie została przerwana. Dlatego też do tego typu prac nadają się wgniecenia lekkie, wykonane na przykład zbyt dużym naciskiem ciała na samochód czy na przykład opadami atmosferycznymi. W innym przypadku nawet po wyprostowaniu karoserii trzeba nakładać powłokę lakierniczą, co może sugerować wybór innej, lepiej dopasowanej metody.

Precyzja i dokładność

Jak usunąć wgniecenia aby nie było konieczne nanoszenie powłoki lakierniczej?  Potrzebna jest niesamowita precyzja i dokładność. Oczywiście niezbędne są także narzędzia, bez których nie ma możliwości wykonania takiej czynności. Wgniecenia stopniowo „wyciąga” się do właściwego położenia, zazwyczaj zaczynając od środka, następnie usuwając pozostałości po bokach. Przy tej czynności konieczne jest dobre, silne oświetlenie, które pozwoli bez problemu wypatrzyć każde, nawet najmniejsze załamanie lakieru.

jak usunąć wgniecenia
Usuwanie wgnieceń metodą PDR

Taka metoda nosi nazwę PDR, od angielskich słów Paintless Dent Repair. Wiele osób, które chcą właśnie w taki sposób usunąć wgniecenia na swoim samochodzie decyduje się jednak oddać go w ręce fachowców. Mają oni bowiem niezbędne doświadczenie jak również sprzęt, o wiele lepszy niż zestawy proponowane do zastosowania w domu. Ponadto profesjonaliści bez problemu są w stanie określić, czy konkretna wgniotka nadaje się do naprawy tym sposobem, czy też konieczne będzie zastosowanie innej metody, przy której trzeba będzie lakierować karoserię.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, to więcej na temat usuwania wgnieceń bez lakierowania dowiesz się na stronie: http://modernauto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *