Fotelik samochodowy a bezpieczeństwo dziecka

O bezpieczeństwie na drodze i w drodze dzieci mówi się bardzo wiele. Liczne kampanie informacyjne, czy to dotyczące odblasków, czy też bezpiecznej jazdy na rowerze po drogach publicznych, przechodzenia przez jednię przynoszą pozytywne efekty w świadomości dzieci i ich rodziców.

Równie dużo mówi się o bezpieczeństwie przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia, bowiem o ile o niemowlęta zdecydowana większość rodziców dba aż za nadto, o tyle o dzieci wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym zdecydowanie za mało.

Fotelik samochodowy jest wymagany przepisami prawa

Fotelik samochody jest wymagany przepisami prawa i co do zasady każdy rodzic dla swojej pociechy posiada fotelik, niemniej rzadko foteliki te są faktycznie bezpieczne. Zwłaszcza rozchodzi się o poduszki podwyższające, siedziska styropianowe, które owszem są bezpieczne, jednak niekoniecznie dla dwulatka, czy niskiego wzrostem dziecka starszego, które winno jeździć w pełnym foteliku zapewniającym mu stabilność siedzenia w razie kolizji, czy wypadku drogowego.

Warto rozważyć zakup solidnego fotelika

Z wygody, pod namową dzieci rodzice, kierowcy decydują się na przedwczesne użycie siedziska. Które nie jest odpowiednie ani do wagi ani wieku pasażera. Tym samym należy wziąć pod uwagę więcej okoliczności niżeli same przepisy. By zapewnić dziecku należyte bezpieczeństwo podczas podróży rozważyć warto zakup solidnego, często droższego fotelika. Który posłuży nie tylko na pierwsze dwa trzy lata użytkowania ale i na późniejszy okres wzrostu malucha. Sprawdzić należy w takiej sytuacji testy zderzeniowe i oceny danego fotelika. Badania wskazują, iż najlepsza ochronę gwarantują foteliki tyłem do kierunku jazdy montowane. Wbrew pozorom nie są to niewygodne siedziska i do większości samochodów są one kompatybilne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *