Czy łazienka w marmurze to dobry pomysł?

Pomieszczenie łazienki w naszych domach i mieszkaniach odgrywa stosunkowo istotną rolę. Jakby nie patrzeć, spędzamy w nim dość dużo czasu. Przede wszystkim na codziennych obowiązkach, związanych z naszą higieną osobistą. Niejednokrotnie jest to także pomieszczenie, wykorzystywane w celach typowo relaksacyjnych. Dlatego też, warto zadbać o to, aby łazienka była wykończenia zdecydowanie najlepiej, jak to tylko możliwe. Obecnie, bardzo popularnym rozwiązaniem staje się łazienka w marmurze. Co prawda jest to opcja bardzo kosztowna, niemniej jednak, wielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie. Wynika to głównie z faktu tego, iż wykonanie łazienki w marmurze, niesie za sobą stosunkowo sporo, bardzo wyraźnych korzyści.

Jakie korzyści niesie za sobą łazienka w marmurze?

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w przypadku wykonania łazienki w marmurze jest kwestia korzyści płynących z tego tytułu. Każdy z potencjalnych inwestorów, powinien od samego początku zdawać sobie sprawę z korzyści, oraz kosztów, jakie przyjdzie mu ponieść. Tutaj zajmiemy się właśnie korzyściami związanymi z wykonaniem łazienki w marmurze. Do najważniejszych korzyści będziemy więc zaliczać:

  • Odporność marmuru na działanie wody – w łazience zaś mamy do czynienia z jej dużą ilością. Woda bieżąca, osiadająca para wodna, wykraplająca się na ścianach w wyniku różnicy temperatur para. To wszystko woda, która może przenikać do wnętrza ścian. Stosując do wykończenia ścian marmur i odpowiednie zaprawy klejowe, mamy pewność, iż woda nie przesiąknie do wnętrza murów.
  • Wytrzymałość marmuru – jest to naturalny kamień, a więc będzie posiadać jego właściwości. Jest twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne. To przekłada się w zdecydowany sposób na trwałość łazienki wykończonej w marmurze.
  • Wysoki poziom estetyki – nie da się ukryć, iż marmur jest jednym z najbardziej estetycznych materiałów wykończeniowych. Łazienka wykonana z marmuru będzie miejscem idealnym do kąpieli relaksacyjnych przy świecach. Codzienna higiena osobista nie będzie żmudnym obowiązkiem a chwilami przyjemności i łechtania naszych zmysłów estetycznych.

Jest to więc rozwiązaniem niesamowicie korzystnym, aczkolwiek trzeba przyznać, iż bardzo kosztownym. Kompleksowe wykończenie łazienki w marmurze będzie pociągać za sobą stosunkowo duże koszty. W zależności od wybranych wariantów wykończeń, może to być koszt rzędu 3-5 razy więcej niż w przypadku klasycznego wykończenia płytkami ceramicznymi.

Czy warto decydować się na wykończenie łazienki w całości marmurem?

To oczywiście będzie uzależnione od kilku kwestii. Przede wszystkim, musimy uwzględnić kosztowność takiego rozwiązania i skonfrontować ten aspekt z naszymi możliwościami finansowymi. Jeśli będziemy w stanie ponieść takie koszty bez znacznego uszczuplania budżetu przeznaczonego na budowę czy też remont domu, to można powiedzieć, iż warto iść w tym kierunku. Na pewno łazienka w marmurze będzie wspaniałą ozdobą naszego domu. Na pewno podniesie jego poziom estetyczny i ogólny wydźwięk całego domu. Będzie on po prostu estetyczny, elegancki i niesamowicie prestiżowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *