Bielsko-Biała

Bielsko-Biała i jego atuty

Bielsko-Biała ma wiele atutów, które zapewniają prym miastu w regionie. Aby docenić wyjątkowość tego ośrodka miejskiego warto spędzić w nim chociaż jeden weekend. To miasto tętni życiem w dzień i w nocy. Jest to idealne miejsce na zabawę, naukę oraz dla biznesu.

Urocze położenie

Bielsko-Biała wyróżnia malownicze położenie u podnóża gór. Nie bez przyczyny miasto jest uznane za stolicę Podbeskidzia. To położenie sprawia iż poza skupieniem wielu funkcji miasto jest także ośrodkiem turystycznym. Pod względem miasta do mieszkania i pracy również wydaje się atrakcyjne. Chcąc mieszkać niemal w górach, mieć blisko na weekendowe wypady w góry a jednocześnie być aktywnym zawodowo warto pomyśleć o osiedleniu się w typowo miejskim ośrodku o takim położeniu.

Wielkomiejski styl

Przechodząc się deptakiem Bielska-Białej trudno uznać iż jesteśmy w niewielkim mieście. Nowoczesne witryny sklepów, rozmaite punkty handlowe przypominają na każdym kroku wielkomiejski styl życia w Bielsku-Białej. Dzięki prezencji miasta ma ono szanse zaistnieć wśród wielu znaczących ośrodków miejskich w kraju. Prestiż ten przekłada się na zainteresowanie inwestycjami w Bielsku, jak również przedsięwzięciami rozrywkowymi, kulturalnymi. Rozpoznawalność Bielska pozwala przyciągać rzesze turystów do miasta.

Komfort życia

Wiele osób narzeka na życie w mieście z powodu odległości od natury, smogu i hałasu, zgiełku. Tymczasem Bielsko-Biała łączy w sobie aktywność miejską z naturą. Wystarczy kilka przystanków jazdy autobusem miejskim aby być blisko natury, móc odpocząć spoglądając na miasto z góry. Przykładem może być Dębowiec, gdzie praktycznie nie opuszczając administracyjnych rogatek miasta możemy pojeździć na nartach, przejechać się kolejką linową na szczyt i odwiedzić schronisko górskie. Takich atrakcji nie ma nigdzie indziej. Spacerując po galeriach handlowych, wychodząc z nowoczesnego kina trudno uwierzyć iż jest się tak blisko dzikiej natury.

Miasto doskonale potrafiło wykorzystać swoją okazję do połączenia stylu życia typowego dla wielkiego miasta z tym co ważne dla wytchnienia, odpoczynku. Bliskość gór w Bielsku-Białej czuć nie tylko poprzez bardziej srogi klimat, ale również poprzez rozwój turystyki. Codziennie miasto odwiedzają ludzie z całego kraju, będący w Beskidach na urlopie, obozie, weekendzie ze znajomymi itp. Nie mając się czego wstydzić Bielsko-Biała inwestuje w rozwój obiektów służących rozrywce, zwiedzaniu. Obiekty historyczne są odrestaurowywane i remontowane, by zostać odpowiednio wyeksponowanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *