Różaneczniki

Uprawiamy różaneczniki w przydomowych ogrodach

Uprawa Różaneczników w przydomowym ogrodzie, jest stosunkowo prosta i mało wymagająca. Oczywiście pewne wymagania, jak w każdym innym przypadku, trzeba będzie spełnić. Tutaj jednak kwestią kluczową jest prawidłowy wybór odmian do uprawy ogrodowej, przygotowanie odpowiedniej gleby czy też wybór stanowiska. W kwestii pielęgnacji zaś, poza starannym nawadnianiem nie będziemy musieli zanadto się wysilać. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy w ogrodzie lubią spędzać wolny czas niekoniecznie na pracach ogrodowych. Warto więc przyjrzeć się podstawom uprawy Różaneczników w przydomowych ogrodach. Będzie to niewątpliwie bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego ogrodu.

Jak uprawiać Różaneczniki?

Jak już wspomnieliśmy, kwestią kluczową będzie tutaj prawidłowy dobór odmian Różaneczników do uprawy ogrodowej. Chodzi tutaj głównie o kwestię tego, aby odmiany, które wybierzemy, radziły sobie dobrze w niskim zakresie temperatur. Dzięki temu bowiem, będą w stanie bez większych trudności przetrwać nawet poważne zimy. Te zaś, w naszej strefie klimatycznej, potrafią być dość srogie. Niejednokrotnie temperatura w ciągu zimy może spadać nawet do dwudziestu stopni poniżej zera. Nie wszystkie Różaneczniki będą w stanie sobie z takimi warunkami poradzić. Oczywiście odmiany, które sobie w takich warunkach radzą Są stosunkowo liczne, toteż z ich doborem nie powinniśmy mieć większych trudności. Odpowiednio zaopatrzona hurtownia z Różanecznikami powinna takich odmian posiadać odpowiednie ilości. Pozostałe odmiany jednakże też możemy uprawiać. Trzeba będzie jednak uprawiać w nasadzie doniczkowej, co pozwoli nam na schowanie roślin do pomieszczeń gospodarczych na sezon zimowy, aby uchronić je przed mrozem.

Wybór stanowiska i przygotowanie gleby

Bardzo ważną kwestią, dzięki której nasza hodowla Różaneczników będzie dawać dobre efekty jest prawidłowy wybór stanowiska i przygotowanie gleby. Musimy pamiętać o tym, iż Różaneczniki uwielbiają glebę o dość kwaśnym odczynie pH. Możemy ją oczywiście kupić w sklepach ogrodniczych, aczkolwiek przy większych ilościach nasadzeń będzie to absolutnie nieopłacalne. O wiele lepiej w takich przypadkach samodzielnie przygotować glebę. Trzeba tutaj tylko wymieszać w równych proporcjach glebę ogrodniczą, korę sosnową i nie odkwaszony torf. Tak przygotowaną mieszankę wsypujemy do dołka na uprzednio wybranym stanowisku nasadzenia. Powinno ono być osłonięte od wiatru i zacienione. Najlepiej jest usytuować je w pobliżu nieco większych drzewek i krzewów ozdobnych, co zapewni dogodne warunki. Powinny to być jednakże rośliny o głębokim systemie korzeniowym, które nie będzie kolidować z płytkim systemem Różaneczników. Dzięki temu nasze rośliny będą bardzo dobrze się trzymać. Nasza domowa hodowla Różaneczników zaś, będzie nam przynosić doskonałe wręcz efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *